Vážení členové,
dovolte mi, abych se na Vás obrátila s krátkým shrnutím a důležitými informacemi následujícími po naší nedávné Valné hromadě, která se uskutečnila 9.3.2024.
Především bych Vám chtěla poděkovat za Vaši účast a za všechny konstruktivní připomínky, které jsme během Valné hromady obdrželi. Vaše zapojení je pro nás neocenitelné a velice si ho vážíme. Zápis z Valné hromady nyní naleznete na našem webu WRC ČR.
Dovolte mi, abych se Vám jménem sebe a sportovní komise z minulého funkčního období upřímně omluvila za nezveřejnění změny pro udělení Šampiona WRC ČR. Při zasedání Spk a prezidia WRC ČR na Ola Ranči dne 22.4.2023 jsme odsouhlasili změnu kritérií pro udělení titulu Šampiona WRC ČR, avšak bohužel tato změna nebyla veřejně oznámena kvůli chybějícímu zápisu z jednání a generální úpravě pravidel dle AQHA, která v loňském roce probíhala nebyl tento článek upraven. Platí tedy, že pro zisk Šampiona je nutné, aby dvojce jezdec a kůň získali minimálně 4 body a současně minimálně jedním bodem musí bodovat alespoň 3 jezdci.
Chci zdůraznit, že naše původní záměry byly vedeny touhou podpořit a motivovat naše jezdce. Ujišťuji Vás, že se v budoucnu podobným nedostatkům budeme snažit vyhnout a zajistíme lepší komunikaci a transparentnost.
Se zájmem a nadšením Vám mohu oznámit, že nová Sportovní komise již pracuje na novinkách pro letošní rok. Očekávají nás změny a výzvy, na které se můžeme společně těšit. Zápis z nedávného jednání Sportovní komise je rovněž dostupný na webu. V letošním roce se můžete těšit na spoustu novinek, inovací a také mimo jiné pracujeme na přípravě Westernového cvičitelského oprávnění. Jsou před námi čtyři roky plné práce, které chceme zúročit ve prospěch a rozvoj našeho krásného sportu. Velmi mne těší rozvoj spolupráce s CZQHA a Appalosa Horse Club Czech Republic. Chceme Vám přinášet, možnosti vzdělávání ve všech směrech, jak po stránce sportovní, výživě koní a dalších odvětvích.
Pokud máte jakékoliv nápady, inovace, nebo připomínky, neváhejte se na nás obrátit. Vaše zpětná vazba je pro nás klíčová pro neustálé zlepšování a rozvoj našeho klubu, proto jsme Vám k dispozici na emailu: wrcsport@email.cz
Těšíme se na skvělou sezónu plnou novinek a překvapení, a doufáme, že se na našich akcích setkáme v co největším počtu.
S uctivým a přátelským pozdravem,
Prezidium WRC ČR
Monika Jančíková, Prezident WRC ČR
Sabina Kreizlová, Viceprezident WRC ČR