biochemic
kokardy
sedlo
medalile
pohar03
pohar02
pohar01
pavlica150
F1
rr
neptus
dhElektro
skalka
padoch
Zajac
wrc
RancPodPomezi
bp
Tuskulum
 
 

Články     Archiv     2010     Středoevropský pohár 2010

2. ze 3 položek
 
Středoevropský pohár 2010

Středoevropský pohár 2010

Letos začátkem září se po tři dny konal již 6. ročník Middle European Cupu /MEC/ - soutěž družstev ve westernových disciplínách. Jezdci ze Slovenska, Polska, Maďarska a České republiky závodili v šesti třídách mládeže a jedenácti otevřených třídách dospělých. Bylo možné shlédnout disciplíny drezurní, rychlostní i dobytkářské. Body za umístění jednotlivých závodníků se sčítají a družstvo s nejvyšším počtem bodů zvítězí. Po předchozích letech, kdy se MEC konal v roce 2008 v polské Karpaczi a v roce 2009 u Budapešti, letos připadlo pořádání na Českou republiku. Pořadatelství se ujal areál Lovecké chaty v Horce nad Moravou, patřící prezidentovi Western Riding Clubu ČR p. Vlastimilu Sedláčkovi.
Jako rozhodčí byli pozváni p. Jaroslav Havlík /CZE/, Andrea Šáryová /SVK/ a Szilvia Horváth /HU/. Technickým delegátem byl stanoven Jaroslav Doležán a celý víkend vtipně komentoval Ivan Černoch.

Celkem areál hostil 85 koní a během tří dnů zde proběhlo celkem 153 startů.

Celý sportovní maraton začal již v pátek ráno disciplínou Western Horsemanship mládeže. Hned v této disciplíně bodovalo družstvo České republiky díky Černochové Vendule na valachovi King Rock Bar. V té samé disciplíně, ale ve třídě dospělých, zvítězila opět reprezentantka ČR, a to Jitka Mikuláštíková na Smart Chicky Victoria. Po třetí za páteční dopoledne se česká hymna hrála díky Markétě Prchalové s koněm Bryans Lysi Bar v disciplíně Western Riding se score 193,5 bodu.

Odpoledne začalo adrenalinovým Pole Bendingem, nejdříve opět proběhla třída mládeže, kde zvítězila Lucia Dulová ze Slovenska na koni Arkansas. Z České republiky se nejvíce dařilo Lukáši Mráčkovi na koni Pretoria Susan a obsadili 3. místo. V Pole Bendingu Open zvítězil zástupce maďarské ekipy Attila Kastely s koněm No Blues On My CD a druhá byla známá česká rychlostkářka Dana Provazníková na koni Gery.

Po rychlostních disciplínách přišel na řadu oblíbený Reining. Třídu mládeže vyhrála letošní mistryně v Reiningu - Tamara Korešová s Peppy Bright Star se score 207,5. Druhá byla slovenská jezdkyně Sophia Lukáčiková na CoColino Bueno s 203 body.

Reining Junior Open, tedy Reining pro mladé koně, vyhrála s koněm Black Peppy a scorem 202 bodu naše zkušená reprezentantka Ika Machalíková před maďarským jezdcem Zoltánem Szalontaiem se 197,5 body.
Poslední disciplínou pátečního dne byl Reining Senior Open. Tato disciplína pro koně šestileté a starší se jela dvoukolově a body z obou kol se sčítaly. V prvním kole se nejlépe vedlo Lucii Celecové ze Sovenska na koni Luckin Tori Olena s 206,5 body, jedinou naší reprezentantkou byla v této disciplíně Švecová Tereza, která se umístila na třetím místě s valachem AP Smart Tivio Jess s 198,5 body.

Sobotní dopoledne bylo ve znamení disciplíny Trail. Opět jsme hned po ránu mohli slyšet českou hymnu zásluhou Evy Kovaříkové s koněm Glory Dandy Bar, která zvítězila ve třídě mládeže se score 204,5 bodu. Po doplnění kavalet začala třída Open, kde český tým získal plný počet bodů díky Ivaně Pohlové s klisnou NA Golden Queen se score 212,5. Druhá byla Eva Zelenayová s Joe Lee Blue Eye ze Slovenska.

Po sobotní polední pauze byly na programu rychlostní a dobytkářské disciplíny.
Ve třídě Barrel Race mládeže obsadili první a druhé místo zástupci Slovenska, náš Lukáš Mráček s Pretoria Susan obsadil třetí místo.
Ve třídě Otevřené zvítězil Attila Kastély s koněm No Blues On My CD z Maďarska, naše Martincová Petra s koněm Čajla De Lord obsadili třetí příčku.
V dobytkářské disciplíně Cutting Open byli na prvních třech místech slovenští jezdci, náš zástupce Houška Ondřej na koni Boon N Sizzle skončil třetí.

Na sobotní podvečer byl přichystán Team Penning Open. Z pěti družstev se zadařilo jen dvěma, obě družstva byla ze Slovenska. Nejlépe si vedli Z. Varga, J. Paulíková a J. Horváth.
Po deštivé sobotě nás přivítalo nedělní sluníčko. Dopoledne jsme mohli vidět disciplínu Superhorse Open, kde Milan Dolínek s koněm Bryans Lysi Bar byli jedinými zástupci českého družstva v této disciplíně a i přes tíhu odpovědnosti se jim podařilo zvítězit.

Další bodové vedení českého týmu zajistily ve Western Pleasure mládeže Lucie Burdíková se Smiling Sunny Day. A v té samé disciplíně, ale ve třídě dospělých, zvítězila Ivana Pohlová s NA Golden Queen.

Poslední soutěží bylo druhé kolo Reining Senior. Po sečtení výsledků z prvního a druhého kola zvítězil Kamil Belaň s SK Shining Jac, druhá skončila Lucia Celecová s Lukin Tori Olena.
Od druhé hodiny odpolední probíhalo slavnostní vyhlašování výsledků, předávání pohárů družstvům a medailí jezdcům.

Česká republika nasbírala 38 bodů, druhé Slovensko mělo 33 bodů, třetí místo obsadilo Maďarsko s 21 body a na čtvrtém místě se umístilo Polsko s dvěma body.

Podrobné výsledky i z minulých ročníků najdete na http://www.mecinfo.eu/
Fotografie jsou k dispozici na http://www.mec.epohl.cz/

Závěrem bych chtěla poděkovat p. Sedláčkovi za jeho organizaci celých závodů /včetně úpravy arény před každou disciplínou a operativní zajištění týmového oblečení do chladnějšího počasí…./, a za vyčerpávající práci v kanceláři závodů Anetě a Bohdaně Krzystkovým.
Zbývá si jen přát, aby se česká ekipa v hojném počtu sešla příští rok na Slovensku při 7. ročníku těchto mezinárodních závodů a potvrdila tam své letošní vítězství.

Autor: Ivana Pohlová

 
© 2020 Středoevropský pohár 2010 | 2010 Western Riding Club České republiky Všechna práva vyhrazena. Optimalizováno pro IE7, Gecko a Operu.
Voltage Multimedia Studio - Tvorba www stránek, internetových prezentací, katalogů a eshopů. Login

| Thumbnails powered by Thumbshots
Sdílej odkaz na: